Standard realitní kanceláře

Jsme velmi vděčni, že 99 % zákazníků k nám přichází na doporučení nebo se k nám vrací s novými úkoly. Přesto přijímáme jen takový objem zakázek, který nepřekročí provozní kapacitu. Pokud se tedy stane, že se na nás obrátíte a budete zdvořile požádáni o odklad přijetí zakázky, věřte, že je to vždy za účelem udržování přiměřeného počtu zakázek, abychom mohli vyhovět s nejvyšší kvalitou.

V obchodních případech žádáme výhradní zastoupení, které se obvykle sjedná na dobu 3 měsíců.

Obchodní případ prodeje nemovitosti přijímá jednatel firmy obvykle na cca hodinové úvodní konzultaci, kde je zákazník seznámen s organizačními, finančními a právními detaily a procedurami. Je analyzována situace a možný vývoj na trhu realit. Až po tomto setkání se zákazník v dalších dnech sám rozhodne, zda má o spolupráci zájem.

Po prohlídce nemovitosti následuje stanovení odhadu tržní ceny a stanovení nabídkové ceny, která podléhá konečnému souhlasu zákazníka. Poté dojde k uzavření smlouvy o zprostředkování prodeje.

Nemovitosti k prodeji nabízíme na internetu především na serveru www.reality.cz, dále pak na www.sreality.cz, www.idnes.reality.cz a www.eurobydleni.cz. Jedná-li se o prodej budovy označíme ji, pokud si zákazník nepřeje jinak, cedulí "Na prodej".

Po nalezení zájemce následuje právní zpracování obchodu, jednání s protistranou až k podpisu příslušných smluv, podání návrhu na vklad ke katastrálnímu úřadu, jednání s katastrálním úřadem v případě doplnění. Důrazně dbáme na pečlivost v obsahu, vyváženost a spravedlivou koncepci smluv.

Ani poté, co dojde k úspěšnému převodu vlastnictví, naše práce nekončí. Poradíme s daňovými souvislostmi prodeje. Posledním úkonem naší kanceláře bývá převod elektřiny a plynu v zastoupení zákazníka, případně komunikace se společenstvím vlastníků či družstvem.

Odměnu (viz ceník) inkasujeme průběžně, ale vždy tak, že poslední splátku odměny fakturujeme až poté, co došlo k převodu nemovitosti a zákazník sám obdržel celou kupní cenu na svůj účet. Po celou dobu trvání případu stojíme na straně zákazníka a hájíme především jeho zájmy proti třetím osobám.
Reality Kapičák, spol. s r.o., Buzulucká 4, Praha 6 - Dejvice, 160 00, (100m od metra Dejvická), tel.: 603 552 032,
e-mail: ivan.kapicak@seznam.cz