Standard realitní kanceláře

Jsme velmi vděčni, že téměř 100 % zákazníků k nám přichází na doporučení nebo se k nám vrací s novými úkoly. Přesto přijímáme jen takový objem zakázek, který nepřekročí naši provozní kapacitu. Pokud se tedy stane, že se na nás obrátíte a budete zdvořile požádáni o odklad přijetí zakázky, věřte, že je to vždy za účelem udržování přiměřeného počtu zakázek, abychom mohli vždy vyhovět s nejvyšší kvalitou.

V obchodních případech žádáme výhradní zastoupení, které se obvykle sjedná na dobu 3 měsíců.

Obchodní případ prodeje nemovitosti přijímá jednatel firmy obvykle na cca hodinové úvodní konzultaci, kde je zákazník seznámen s organizačními, finančními a právními detaily a procedurami. Je analyzována situace a možný vývoj na trhu realit.

Po prohlídce nemovitosti následuje stanovení odhadu tržní ceny a stanovení nabídkové ceny, která podléhá konečnému souhlasu zákazníka. Poté dojde k uzavření smlouvy o zprostředkování prodeje.

Nemovitosti k prodeji nabízíme na internetu především na serveru www.reality.cz, dále pak na serveru www.sreality.cz, www.eurobydleni.cz a na webu Asociace realitních kanceláří ČR www.arkcr.cz, jejímž jsme členem. Jedná-li se o prodej budovy označíme ji, pokud si zákazník nepřeje jinak, cedulí „Na prodej“.

Po nalezení zájemce následuje právní zpracování obchodu, jednání s protistranou až k podpisu příslušných smluv, podání návrhu na vklad ke katastrálnímu úřadu, jednání s katastrálním úřadem v případě doplnění. Důrazně dbáme na pečlivost v obsahu, vyváženost a spravedlivou koncepci smluv.

Ani poté, co dojde k úspěšnému převodu vlastnictví, naše práce nekončí. V rámci honoráře zajistíme vyplnění přiznání k dani z nabytí nemovitých věcí (tato daň dnes činí 4%). Nefinancujeme však znalecký posudek k tomuto přiznání, je-li jeho vypracování k této dani nutné. Posledním úkonem naší kanceláře bývá pak převod elektřiny a plynu v zastoupení zákazníka.

Odměnu (viz ceník) inkasujeme průběžně, ale vždy tak, že poslední splátku odměny fakturujeme až poté, co došlo k převodu nemovitosti a zákazník sám obdržel celou kupní cenu na svůj účet.
Po celou dobu trvání případu stojíme na straně zákazníka a hájíme především jeho zájmy proti třetím osobám.
Reality Kapičák, spol. s r.o., Buzulucká 4, Praha 6 - Dejvice, 160 00, (100m od metra Dejvická), tel.: 257 318 512,
e-mail: ivan.kapicak@seznam.cz